Despre noi

Consiliul de administraţie

Preşedinte

Av. Dr. Petroşel Florin Norocel

3 ianuarie 1956

Studii
Absolvent al Facultăţii de Drept din cadrul Universităţii Bucureşti, promoţia 1978.
Doctor in drept în baza ordinului Ministrului Educaţiei Cercetării şi Tineretului nr. 3439 din 12.03.2008.

Activitate profesională
Avocat în Baroul Bucureşti de la data de 01.08.1978.
Activează ca Avocat Coordonator în cadrul SCPA "Petroşel".

Experienţă în Sistemul de Asigurări Sociale ale Avocaţilor
Iunie 2004 – 29.01.2005 Consilier în cadrul Consiliului de Administraţie interimar al Fil. Buc a C.A.A.
30.01.2005 - 11.05.2013 Preşedinte al Consiliului de Administraţie al Fil. Buc a C.A.A.

În prezent
Începând cu mai 2013 Preşedinte al Consiliului de Administraţie al Fil. Buc a C.A.A..

 

Vicepreşedinte

Av. Bădulescu Mihail Atanase Dumitru

11 martie 1950

Studii
Absolvent al Facultăţii de Drept. Promoţia 1973.

Activitate profesională
Avocat din 1973.
Activează în cadrul Cabinetului Individual de Avocatură "Bădulescu Mihail - Atanase - Dumitru".

Experienţă în Sistemul de Asigurări Sociale ale Avocaţilor
1999 – 23.03.2003 Consilier în cadrul Consiliului de Administraţie al Fil. Buc a C.A.A..
24.05.2009 – 11.05.2013 Vicepreşedinte în cadrul Consiliului de Administraţie al Fil. Buc a C.A.A..

În prezent
Începând cu mai 2013 Vicepreşedinte al Consiliului de Administraţie al Fil. Buc a C.A.A..

 

Consilier

Av. Vasilescu Elena Emilia

04 august 1947

Studii
Absolvent al Facultăţii de Drept, Promoţia 1970.

Activitate profesională
Avocat din 1970.
A activat în cadrul Baroului Bucureşti (fost Colegiul Bucureşti).
După pensionare pentru limită de vârstă a continuat activitatea în cadrul Cabinetului Individual de Avocatură "Vasilescu Elena Emilia".

În prezent
Începând cu mai 2013 Consilier în cadrul Consiliului de Administraţie al Fil. Buc a C.A.A..

 

Consilier

Av. Prof. Dr. Lupulescu Dumitru

18 aprilie 1933

Studii
Absolvent al Facultăţii de Drept din cadrul Universităţii Lomonosov din Moscova, promoţia 1958.
Doctor in drept din anul 1965.
Doctor Honoris causa al Universității Valahia din Târgoviște din 2010.

În prezent
Pensionar titular al unei pensii pentru limită de vârstă cu retragere definitivă din profesie din anul 2010.
Începând cu mai 2013 Consilier în cadrul Consiliului Filialei București a C.A.Av.

 

Consilier

Av. Burciu Remus Iustinian

17 noiembrie 1971

Studii
Absolvent al Facultății de Drept din cadrul Universității Babeș Bolyai din Cluj – Napoca promoția 1996.

Activitate profesională
Avocat în Baroul București din data de 05.07.1996
Activează în cadrul Cabinetului Individual de Avocatură „Burciu Remus Iustinian”

Experiență în demnitățile profesionale:
Din mai 2011 până în prezent – membru al Comisiei de Disciplină a Baroului București în cadrul căreia în perioada februarie 2012 – septembrie 2012 a ocupat funcția de Președinte.
Din martie 2013 membru al Comisiei pentru centralizarea propunerilor şi elaborarea unor proiecte vizând modificarea şi completarea Legii nr. 51/1995, a Statutului profesiei de avocat, a Statutului Casei de Asigurări a Avocaţilor precum şi a legislaţiei din alte domenii, cu incidenţă asupra profesiei de avocat
Din mai 2013 membru al Consiliului Filialei București a C.A.A.

 
 
termeni şi condiţii | conţinut realizat de Preşedintele CAA Filiala Bucureşti, Avocat Dr. Petroşel Norocel Florin, actualizat la data de 12.04.2017